In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

AddThis Social Bookmark Button

Mezőgazdasági- kertészeti szak

A szak neve: Mezőgazdaság- kertészet

A képzés ideje: 3 év

Főbb tárgyak:

  • A szántóföldi növények termesztése
  • Állattenyésztés
  • Mezőgazdasági gépek és berendezések
  • Kertészeti növények termesztése
  • azdálkodás és környezet
  • Biózöldség termesztés
  • Környezetvédelem

A szak szépségei: Kedvező természeti környezet, környezetünk megismerése és megóvása. Az egyéni és közös munka eredményének értékelése, avirágok, díszfák, díszcserjék és szobanövények életének megismerése. Traktorvezetés és mezőgazdasági gépek használatának elsajátítása. A virágkötés szépségeinek elsajátítása.

Ha mégtöbb képre vagy kiváncsi, kattints ide

Elhelyezkedési esélyek és lehetőségek: Üvegházi, fóliasátras és szabadtéri virágkertészetben való elhelyezkedés Keresztúr szinten. Családi vállalkozásban folytatni a szakmát. Továbbképzési lehetőségek: Nyárádszeredán, Marosvásárhelyen, Kolozsváron különböző mezőgazdasági, környezetvédelmi, bioturizmusi szakokon

Tantermek, műhelyek: Jól felszerelt és változatos könyvészettel ellátott osztályterem. Gyakorlati oktatásra alkalmas üvegház és szabadtéri terület az iskolánk tanudvarán. Talajművelésre jól felszerelt géppark kis és nagyteljesítményű erőgépekkel. Minden modulnak megfelelő laboratóriumi felszerelés.

Együttműködés: a CJD. Domus Egyesülettel szoros gyakorlati képzési kapcsolat. 

Bentlakás és étkezde: Iskolánk bentlakással és korszerű étkezdével áll a diákok rendelkezésére.

Ki olvas minket

Oldalainkat 6 vendég böngészi